>> BURC YORUMLARI <<

 • Aslan Burcu

  Tanımlayan söz: Kendimi yarattıklarımda arıyorum

  Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu

  Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist

  Yönetici gezegeni: Gündüzün ışığı olarak Güneş bu burcun yöneticisidir.
  Elementi: Ateş
  Niteliği: Sabit

  Mitolojisi: Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısır’da kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş’in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur.

  Vücutta karşı geldiği bölge: Kalp, omurga
  Rengi: Güneş renkleri, turuncu
  Metali: Altın
  Taşı: Rubi

  ilişkilerinde eğilimleri:
  Aslan ilişkilerinde sağlamlık ister ve dikkatin sürekli üstünde olmasından hoşlanır. Kimi zaman gibi gururlu, kimi zaman da neşeyle dolu bir çocuk gibidir. Son derece verici ve koruyucudur ancak otoritesinin sorgulanmasından hoşlanmaz. Oyuncu ve hayatı seven ve bunu yansıtan bir karakteri vardır.

  Avantajları:
  Güçlü ve mağrurdur ve çok iyi bir koruyucudur. İlişkisinde karşısındaki kişiyi yüceltmeyi sever. Bu yüzden cömerttir. Sürekli ve sağlam ilişkilerden hoşlanır. Hiçbir konuda aceleden hoşlanmaz. İlham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.

  Zayıflıkları:
  Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakarlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Herşeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir.

  Elementi: Ateş
  Unsuru: Sabit
  Niteliği: Erkek
  Yöneticisi: Güneş
  Doğal evi: 5. ev
  Şifresi: Yaratıcılık, güçlülük, etkileyicilik, canlılık
  Uluslararası ismi: LEO
  Hayvan Sembolü : Mersinbalığı
  Bitki Sembolü: Ahududu

  Okunma Sayısı ; 677 views

  Aslan Burcu Benzer Yazılar

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Aslan Burcu Etiketler